Nevzat Aydın

1976 yılında İstanbul’da doğan Nevzat Aydın, Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Amerika’da bulunduğu dönemde e-ticaret ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Nevzat Aydın, yemeksepeti.com projesini hayata geçirmek için 2000 yılında Türkiye’ye döndü.

Yemeksepeti.com ile ülkemizdeki e-ticaret anlayışına yepyeni bir boyut getiren Nevzat Aydın, halen yemeksepeti.com’un Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Yemeksepeti.com’un temelleri, yemeksepeti.com Genel Müdürü Nevzat Aydın’ın Amerika’da öğrenim gördüğü dönemde internet sektörünü ve bu ülkedeki e-ticaret faaliyetlerini yakından takip etmesiyle ve paket servisi internet bazlı bir projeyle Türkiye’de hayata geçirme fikriyle atılmıştır. Nevzat Aydın, gözlem ve fikirlerini paylaştığı Melih Ödemiş ve Cem Nufusi ile hem restoran hem de kullanıcı bazında bu tarz bir ihtiyaca yönelik talep olup olmadığını araştırarak ihtiyaca yönelik olarak kurulum çalışmalarına başladılar. Böylece yemeksepeti.com, 2000 yılında Türk restoranlarına ve Türk internet kullanıcısına hitap edecek şekilde hayata geçirildi. 2001 yılının Ocak ayında online olarak hizmete başladı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, şu anda %99’luk bir oranla Türkiye’de online yemek sektörünün açık ara lideri konumunda. Faaliyete geçilen yıllarda büyük sermaye gruplarının desteklediği projeler bile başarısızlığa uğrarken, yemeksepeti.com başarıya ulaştı.

Advertisements

Yazar: Ömer M.

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Düşüncenizi belirtin