Dövüş Kulübü / Fight Club replikleri

Dövüş Kulübü, (orijinal adı Fight Club), Chuck Palahniuk tarafından yazılmış olan aynı isimli roman üzerinden çekilen kült filmdir. 1999 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır. Müziklerini Dust Biraderler (Dust Brothers) yapmıştır.

Dövüş Kulübü / Fight Club replikleri

 • Uykusuzken hiç bir şey gerçek görünmüyor. Sanki her şey uzakta. Her şey suretin, suretinin sureti…
 • Gülüşünde iğrenc bir çaresizlik var.

  "Dişlerinin arasında bir silahın namlusu varsa, yalnızca sesli harfleri söyleyebilirsin." - Fight Club (1999)
  “Dişlerinin arasında bir silahın namlusu varsa, yalnızca sesli harfleri söyleyebilirsin.” – Fight Club (1999)
 • Anlatıcı: Bob’un göğüslerine bastırılmış uyurken Tanrınınkiler de böyle olmalı diyorsunuz.
 • Anlatıcı: Dövüş kulübü artık bodrumlardan taştı, şimdi Mayhem Project oldu.
 • Anlatıcı: Bir tümörüm olsa adını Marla koyardım.
 • Anlatıcı: Uyuyup olduğunuz yer dışında, bambaşka bir yerde uyanırsanız, farklı biri olarak uyanabilir misiniz?
 • Anlatıcı: Babam beni terk etti. Tyler beni terk etti…Ben Jack’in kırık kalbiyim.

Marla: 8G’deki kızın kendine inancı yok ve yaşlandıkça, seçeneklerinin azalacağından korkuyor. İyi şanslar.

 • Marla: Sana yeni elbisemi göstermek istedim. Bu bir nedimenin elbisesi ve tamamen elde yapılmış. Beğendin mi? İyi Niyet Tasarruf derneği bir dolara sattı. Bu çirkin mi çirkin elbiseyi yapmak için birileri bu küçücük dikişlerle uğraşmış.

Marla: Anaokulundan beri böyle sevişmemiştim…
Marla: Kendi içimdeki hastalıklı ve iltihaplı pisliği kucaklıyorum. Yan cadı, yan.
Marla: Biliyorsun ki, prezervatif neslimizin kristal ayakkabısı. Bir yabancı ile tanıştığında, geçiriveriyorsun onu. Bütün gece dans ediyorsun, sonra da atıveriyorsun. Prezervatifi kastediyorum, yabancıyı değil.
Marla: Hayvan Kontrol Merkezi gidilecek en iyi yer. İnsanların sevip, sonra da atıverdikleri küçük köpekçiklerin, kedi yavrularının, hatta yaşlı hayvanların ilgini çekmek için hoplayıp zıpladıkları bir yer, çünkü üç gün sonra aşırı dozda sodyum fenobarbital verilip, büyük hayvan fırınına gidecekler.


Tyler: o silahı neden kafana dayıyorsun

Edward Norton: kafama değil kafamıza


Marla: Kendini mi vurdun?

Jack: Evet, ama her şey yolunda… Marla, bana bak… Gerçekten düzeldim.. İnan bana… Her şey yoluna girecek… Beni çok garip bir dönemimde tanıdın…


“Sahip olamadığım bütün güzellikleri yok etmek istiyordum. Amazon yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Ozonu yutacak kadar çok kloroflorokarbon pompalamak,dev çöp tankerlerinin kapaklarını açmak, karadaki petrol kuyularını boşaltmak istiyordum.Yiyemeyeceğim bütün balıkları öldürmek, hiç bir zaman göremeyeceğim Fransa sahillerini kirletmek istiyordum.Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum.O çocuğu yumruklarken, neslini sürdürmek için cinsel ilişkiye girmeyecek olan bütün tehlike altındaki pandaların ve yaşamaktan vazgeçip, kendini karaya vuran bütün balina ve yunus balıklarının kafasının ortasına birer kurşun sıkmak istiyordum aslında. Bunu nesillerin tükenmesi olarak almayın. Daha çok küçülme olarak düşünün.Binlerce yıldır insanoğlu bu gezegenin içine etti, kirletti ve şimdi tarih benden herkesin pisliğini temizlememi bekliyor. Çorba kutuların temizleyip, yassılaştırmam gerekiyor. Ve kullanılan benzinin her bir damlasının hesabını tutmamı bekliyor. Ve nükleer atıkların, gömülen petrol tanklarının ve ben doğmadan önceki jenerasyonun boşalttığı araziler dolusu toksik atığın hesabını vermem gerekiyor.Bay meleğin kafasını kolumun içinde bir bebek veya futbol topu gibi tutup, elimin muştasıyla yüzüne vurdum, dişleri dudaklarından fırlayana kadar vurdum. Sonrada, ayağımın yanına çuval gibi yığılana dek dirseğimle vurdum. Elmacık kemiklerinin üstündeki deri incelip, morarana kadar vurdum. Duman solumak istiyordum. Kuşlar ve geyikler, gereksiz bir lükstür ve bütün balıklar ölmelidir. Louvre müzesini yakmak istiyordum. Antik Yunan heykellerini çekiçle kırmak, kıçımı Mona Lisa’ya silmek istiyordum. Artık bu benim dünyam.Bu benim dünyam, benim dünyam ve o antik insanların hepsi öldü.”
______________________
Chuck Palahniuk – Fight Club

 • Yaşamı sevmemize ramak kalmıştı.
 • Kafama bir silah daya ve duvarları beynimle boya.
 • Ben jack’in öd kesesiyim ben olmazsam jack yağlarını sindiremez. Ben jack’in kalın bağırsağıyım, bu adam biraz kaçıkmış ben ( o sırada taylor evde bisikletle gezer) ben jack’in meme ucuyum.

Yarın herkesin bi ödevi var. hepiniz biriyle kavga edeceksiniz. kavga edecek ve kaybedeceksiniz.


 • Ben Jack ‘in mahvedilmiş hayatıyım.
 • Elime bir tüfek alıp, türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum, petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim fransız sahillerini kirletmek istiyorum. DUMAN SOLUMAK İSTİYORUM. Gerçekten.
Advertisements

Yazar: Ömer M.

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Düşüncenizi belirtin