Dan Bilzerian

Dan Brandon Bilzerian (d. 7 Aralık 1980), Amerikalı profesyonel poker oyuncusu, aktör ve internet sosyal medyasına konu olmuş şahıs.

Dan Bilzerian

Dan Bilzerian, Paul Bilzerian ve Terri Steffen’in oğlu olarak, Florida’nın Tampa kentinde doğdu. Adam adında bir erkek kardeşi vardır. Ermeni asıllı babası, Wall Street’te başarılı bir kurumsal girişimciydi ve oğullarının her biri için büyük, güvenilir bir fon kurdu. Bilzerian 2000 yılında Navy SEAL eğitim programına girdi. Askerlik hizmetinin ardından, Florida Üniversitesi İşletme ve Kriminoloji bölümüne girdi.

Bilzerian Profesyonel poker oyuncusu olarak en önemli nakit parayı, 2009 Poker World Series’e katılarak kazandı. Burada 180. sırada tamamladı ve 36.626 $ kazandı. Bir online poker odasının eş-kurucusu oldu. 2010 yılında, Bluff Magazine tarafından Twitter‘da komik poker oyuncularından biri seçildi.

2012’de, web sitesi TheDirty.com’un kurucusu Nik Richie, web sitesi aracılığıyla Bilzerian’ın yaşam tarzını belgelemeye başladı. 2013 yılında başlayarak, Bilzerian’nın Instagram hesabında yayınlanan fotoğrafları medyanın ilgisini kazandı. Bilzerian’nın lüks yaşam tarzı nedeniyle 32 yaşından önce üç kez kalp krizi geçirdiği bildirilmiştir.

Advertisements

Yazar: Ömer M.

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Düşüncenizi belirtin